Stránky zabezpečení

Press image

Co C-Date aktivně dělá pro vaši bezpečnost?

1. Analýza AI

Už od zahájení registračního procesu využíváme umělou inteligenci, abychom odhalili podvodníky. Tato AI je algoritmus, který používá strojové učení k nalezení a nahlášení podezřelých aktivit (jako je phishing*, sexuální využívání, scaming* atd.).

2. Zabezpečení e-mailem

Všichni členové, kteří chtějí používat naši seznamovací platformu, musí ověřit svou e-mailovou adresu. Bez ověřeného e-mailu neumožníme spojení a tito neověření členové se nezobrazí v žádném jiném seznamu potenciálních partnerů.

3. Ověřenování a manuální testování

Velký význam přikládáme manuálnímu schvalování profilů a fotografií našimi dobře vyškolenými operátory. Proces je založený na náhodném ověřování vzorků a nahlášených profilů. Zjištěné podezřelé profily jsou okamžitě zablokované a dále přezkoumávané nebo odstraněné.

4. Šifrování protokolem SSL

Naše servery jsou šifrované pro vaši bezpečnost. Vždy si ověřte, že v adresním řádku prohlížeče vlevo nahoře vidíte certifikát SSL.

5. Aktivní účast člena

Všimli jste si něčeho? Něco není v pořádku? Profil vykazuje anomálie, které naše AI a manuální kontrola nezjistily? V tom případě nám prosím nahlaste profil co nejdříve!

Jako člen máte možnost nahlásit ostatní členy, pokud máte podezření na jakékoli podvodné činnosti, jako je phishing*, scaming* nebo vydírání. Aktivita, která není v souladu s našimi Obchodními podmínkami, které musí každý člen přečíst a potvrdit, může a měla by být nahlášena.

Nahlášení člena je velmi jednoduché. Klikněte na „Nahlásit člena“ těsně pod profilovou fotkou, čímž spustíte proces nahlášení. Nahlášení jsou anonymní a zacházíme s nimi důvěrně. Nahlášení členové se nikdy nedozví, že jste je nahlásili.

Pokud byste museli o případu informovat policii, podpoříme vás i policejní vyšetřování podle našich nejlepších schopností.


Co můžete aktivně udělat pro zajištění bezpečnosti na C-Date

1. Nepřecházejte mezi platformami

Pro bezpečnou komunikaci s navrhovanými partnery a protějšky zůstaňte na C-Date. Nepřecházejte z platformy C-Date na stránky třetích stran nebo na chatovací aplikace, jako jsou soukromé emaily, Skype, WhatsApp atd.
Používejte tyto platformy pouze v případě, že zcela důvěřujete druhé osobě. Nebo lépe, zůstaňte na C-Date! Veškerá komunikace, provedená na platformě, je vysledovatelná, a je vystavená menšímu riziku podvodů, scamu, sexuálních podvodů nebo phishingu.

2. Neposkytujte žádné osobní údaje

Vaše údaje jsou u nás v bezpečí. Ať už je to vaše přezdívka, vaše telefonní číslo nebo vaše e-mailová adresa: všechna tato data jsou hodnotná a měli byste s nimi zacházet s nejvyšší opatrností. Tyto informace nikdy nepředávejte neznámým lidem ani novým známostem. Pokud se i přes naše varování rozhodnete předat své osobní údaje, bude to na vaše vlastní nebezpečí, pokud zveřejníte své osobní údaje, za případné důsledky není platforma C-Date zodpovědná.

3. Pravidelně kontrolujte, zda používáte správnou webovou stránku C-Date

Vždy se ujistěte, že je v adresním řádku prohlížeče vlevo nahoře správná URL adresa platformy C-Date a její SSL certifikát. Nikdy neklikejte na odkazy, které vám někdo zašle v chatu. Pokud člen trvá na předání vašich osobních údajů nebo po vás chce, abyste přešli mimo naši platformu, buďte velmi opatrní. Nemůžeme kontrolovat, co se děje mimo naši platformu.

4. Jak okamžitě odhalit podvodníky, sexuální vyděrače a phishing

Chránit se před těmito podvodnými technikami není snadné, ale zde je několik varovných signálů, které vás na ně mohou upozornit.

Phishing*

Jeho prvním krokem je snaha získat e-mailové adresy. K tomu dochází většinou prostřednictvím odkazů, které nelze předem dešifrovat a které byly zkráceny pomocí služeb pro zkracování odkazů. V těchto případech vždy zkontrolujte celou adresu URL a neklikejte na neznámé odkazy.

Scamming*

Cílem scamu, tj. podvodu, je obvykle získat přístup k vašim financím. Může mít různou podobu. Podvodníci obvykle hrají roli okouzlujícího prince nebo roztomilé princezny, aby se do nich jejich cíl zamiloval. V první fázi nastolí nadměrně romantickou atmosféru. Obvykle trvá několik týdnů. Jejich cílem je získat osobní údaje, jako jsou telefonní čísla a podobně. Po této fázi obvykle následuje první žádost o finanční výpomoc. Obvykle se jedná o malou částku s vysvětlením, že došlo k nehodě, ztrátě peněženky nebo jakékoli jiné mimořádné události. Poté, co měli úspěch s první žádostí o finanční pomoc, podvodník či podvodnice začnou od cílové osoby náhle požadovat větší a větší částky. Samozřejmě vždy slibují, že peníze vrátí. K tomu ale bohužel nikdy nedojde a podvodníci jednoduše zmizí s penězi podvedeného cíle.

Sexuální vydírání* – Vydírání s fotografiemi a videi

V tomto případě dochází k vydírání cíle. V první fázi vyděrač usiluje o vybudování důvěry. Důvěru pak může zneužít k vytváření nahých fotografií, fotografií viditelné masturbace, fotografií či videí obnaženého těla, nebo dokonce pornografických videí, kde je cíl jasně vidět. Tyto materiály později použije jako páku k vydírání cíle. Nikdy takové soubory neznámým osobám neposílejte. Neustále dbejte zvýšené opatrnosti.


Bezpečně online s C-Date

Neustále děláme vše, co je v našich silách, abychom podvodníkům zabránili registrovat se na C-Date. Jelikož kyberzločinci mají neomezený počet IP adres (přihlašovacích adres) a e-mailových adres, ani zabezpečený portál, jako je C-Date, nedokáže zabránit každému podvodnému pokusu o přihlášení. Bohužel v tom nejsme sami, protože podvody existují na všech seznamovacích platformách, jiných seznamkách a v dalších online službách.

Bezpečnost je vždy naší hlavní prioritou. Neustále držíme krok s rozvojem špičkových technologií, neboť internetový svět každý den čelí novým výzvám. Na našem seznamovacím portálu usilovně a bez přestání bojujeme proti internetovým podvodům a naši členové nám pomáhají.Žádáme vás: Buďte opatrní, nezveřejňujte žádné osobní údaje. Chatujte a povídejte si pouze na naší platformě.

Děkujeme vám.

Váš bezpečnostní tým C-Date.